Your cart is empty.
| Brand | Zeppelin |
|---|---|
| Article number | 7656-Beige |
| Item ID | 76565 |
| EAN Code | 4041338765656 |
| SKU | 76565 |
| Men or women | Men |
| Case material | Stainless steel |
| Case colour | Silver |
| Case diameter (without crown) | 40 mm |
| Case height | 12 mm |
| Weight | 68 grams |
| Dial colour | Beige |
| Date | Yes |
| Seconds hand | Yes |
| Luminous | Yes |
| Glass | Tempered mineral glass |
| Waterproof up to | 5 ATM |
| Type of movement | Automatic |
| Movement | Citizen Miyota 8215 |
| Watch strap material | Leather |
| Strap colour | Brown |
| Strap width | 20 mm |
| Watch strap length | 21 cm |
| Closure | Buckle fastening |
| Gift box | Yes |
| Warranty | 2 years |
| Details | Date |
| Condition | New |